menu - esperal łódź cennik
+48 732 082 681
 • Esperal Skierniewice

  Profesjonalne leczenie
  alkoholizmu

  400 zł +48 732 082 681
  Zmień swoje życie już dziś!

 • Wszywka alkoholowa Łowicz

  Zaświadczenie, bezpieczeństwo, profesjonalizm

  400 zł +48 732 082 681
  Zmień swoje życie już dziś!
 • Wszywka alkoholowa Esperal Skierniewice -
  Łowicz - Brzeziny

  Esperal- czy jest dla każdego?

  Esperal, czyli naczej Disulfiram, powszechnie kojarzony jako wszywka alkoholowa, to lek pomagający pacjentom z problemem alkoholowym wyjść z nałogu. Warto pamiętać jednak, że nie prowadzi do natychmiastowego wyleczenia alkoholizmu. Niezbędne jest rozpoczęcie terapii, która pomoże zwalczyć nałóg. Esperal jest świetnym sprzymierzeńcem w tej ciężkiej walce i pomoże zniechęcić się do spożywania alkoholu. Jak działa i czy każdy może z niego skorzystać?

  Zabieg i działanie Esperalu

  Zabieg wszycia Esperalu wykonuje chirurg. Wykonywany jest w mniej więcej 30 minut, w znieczuleniu miejscowym. W wykonane nacięcie na skórze, najczęściej na pośladku lub pod łopatką, umieszcza się tabletkę i zaszywa ranę. Rana szybko się goi i jest nie zauważalna.

  Lek Esperal ma za zadanie opóźnić rozkład alkoholu w organizmie, przez co zostaje dłużej we krwi. W przypadku spożycia już bardzo małej dawki alkoholu, przez osobę z wszytym Esperalem, bardzo szybkim czasie osoba ta czuje nieprzyjemne, uciążliwe dolegliwości, jak w przypadku zatrucia alkoholowego. W nie całe 10 minut pacjent zaczyna odczuwać uporczywe bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, zaburzenia rytmu serca, strach, panikę. Ma to na celu skutecznie zniechęcić do dalszego sięgania po alkohol. W połączeniu z terapią odwykową może usprawnić długi i ciężki proces wychodzenia z nałogu.

  Czy każdy może skorzystać z zabiegu?

  Niestety są pewne ograniczenia które muszą być przestrzegane dla dobra pacjenta. Zabiegowi z całą pewnością i stanowczością nie mogą poddać się kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią. Lekarz odmówi również wszycia Esperalu osobie nietrzeźwej. Przed zastosowanej tej formy terapii przez 24–48 h trzeba odstąpić całkowicie od picia zarówno samego alkoholu jak i innych substancji zawierających etanol. Przeciwskazaniem jest też nadwrażliwość na disulfiram.

  Bardzo ważne jest by poinformować lekarza o chorobach, ponieważ przy niektórych z nich nie powinno się zastosować Esperalu. Do takich chorób należą:

  • niewydolność krążeniowa,
  • przebyty zawał serca,
  • niewydolność serca,
  • zapalenie tętnic,
  • zapalenie nerwu wzrokowego,
  • wcześniejsze próby samobójcze oraz zaburzenia psychiczne.

  Ponadto ostrożność powinny zachować osoby z chorobami układu oddechowego, padaczką, chorobami nerek i wątroby, niedoczynnością tarczycy, cukrzycą, psychozami. Wystąpienie reakcji chemicznej między alkoholem, a Esperalem mogłoby znacznie wpłynąć na pogorszenie się tych chorób i być poważnym niebezpieczeństwem dla zdrowia, a nawet życia. Dlatego tak ważne jest dokładne i szczere poinformowanie lekarza o stanie naszego zdrowia. W wywiadzie lekarskim powinniśmy wspomnieć również o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach. Disulfiram może wzmocnić działanie niektórych leków jak chociażby warfaryny, stosowanej w lekach przeciwzakrzepowych, czy fenytoiny, będącej składem środków o działaniu przeciwdrgawkowym. Zatem wszystkie te sprawy warto dokładnie omówić z lekarzem przed poddaniem się zabiegowi.

  Lekarz chirurg

  Lekarz chirurg

  Wygodna lokalizacja

  Wygodna lokalizacja

  Anonimowość

  Anonimowość

  Oryginalny Esperal

  Oryginalny Esperal

  Esperal Łódź - cena 400 zł