menu - esperal łódź cennik
+48 732 082 681
 • Esperal Sieradz

  Profesjonalne leczenie
  alkoholizmu

  400 zł +48 732 082 681
  Zmień swoje życie już dziś!

 • Wszywka alkoholowa Zduńska Wola

  Zaświadczenie, bezpieczeństwo, profesjonalizm

  400 zł +48 732 082 681
  Zmień swoje życie już dziś!
 • Wszywka alkoholowa Esperal Sieradz - Zduńska Wola - Łask

  Esperal – czym jest i czemu warto łączyć go z terapią z psychologiem

  Esperal jest bardzo popularnie nazywany również wszywką alkoholową. Dzięki działaniu leku Esperal można na dobre pozbyć się szkodliwego nałogu. Sprawdźmy, jak działa lek Esperal oraz jak może pomóc nam w pozbyciu się alkoholizmu.

  Jak działa lek Esperal?

  Esperal działa hamująco na metabolizowanie się alkoholu przez wątrobę. W normalnym procesie jest zmieniany na nieszkodliwy dla nas kwas, który łatwo jest usuwany z organizmu jako kwas. Esperal pozwala na zatrzymanie tego procesu, przez co alkohol utrzymuje się w krwioobiegu. Nawet po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu, Esperal sprawia, że mamy objawy zatrucia alkoholowego takie jak:

  • zawroty głowy,
  • nudności i wymioty,
  • dekoncentracja,
  • problemy z mówieniem,
  • uczucie strachu i paniki,
  • kołatanie serca.

  Wszystkie te nieprzyjemne objawy mogą utrzymywać się nawet przez kilka godzin. Wiele osób odstraszają one od alkoholu, co jest częścią terapii awersyjnej. Jest ona bardzo skuteczna, zwłaszcza dla tych osób, które bardzo często nie potrafią pozbyć się ciągłej chęci picia napojów wyskokowych. Esperal jest wszywany pod skórę, najczęściej na pośladku lub łopatce, dzięki czemu nie mamy problemu z codziennym funkcjonowaniem. Wszywka jest umieszczana podczas jednego zabiegu, wykonywanego w znieczuleniu miejscowym. Dzięki niej osoba uzależniona może szybko wrócić do codzienności i zacząć uczęszczać na terapię.

  Czemu Esperal powinien być łączony z terapią?

  Sam Eaperal nie da nam pewności, że nasz nałóg jest w pełni zwalczony. Trzeba pamiętać, że działa on do 12 miesięcy i po tym czasie picie alkoholu nie da nam takich nieprzyjemnych objawów. Pamiętajmy, że tylko terapia pozwoli wrócić do normalnego życia. Dzięki niej pacjent jest w stanie zrozumieć swój nałóg oraz poznać sposoby radzenia sobie z nałogiem alkoholowym. Esperal ma jedynie pomóc w szybszym i skuteczniejszym pozbyciu się tego problemu. Jego celem jest również powstrzymanie osoby uzależnionej od spożywania alkoholu przez okres co najmniej 6 miesięcy. Wpływa to znacznie na powodzenie samej terapii, ale przede wszystkim daje szansę na pełne wyleczenie. Esperal po tym czasie jednak przestaje działać, dlatego należy kontynuować naszą terapię, dzięki czemu problem może zostać zażegnany na dobre. W terapii powinny brać udział również bliscy osoby uzależnionej, które muszą poznać mechanizmy rządzące nałogiem oraz pomóc osobie uzależnionej w zmianie podejścia do alkoholu oraz własnego życia. Takie wsparcie jest nieocenione i często dzięki niemu wielu alkoholików przestało pić na dobre.

  Pomocne są również spotkania grupowe, na których osoba uzależniona poznaje inne osoby z tym samym problemem. Mogą one pomóc w szybszym pozbyciu się poczucia winy, ale również nawyków, które oddalają nas od założonego celu, jakim jest wytrzeźwienie oraz unikanie alkoholu. Esperal jest jedynie wspomaganiem terapii i nigdy nie powinien być uznawany za jedyny środek na wyleczenie alkoholizmu. Nałóg alkoholowy jest dość złożony i należy podejść do niego bardzo indywidualnie.

  Lekarz chirurg

  Lekarz chirurg

  Wygodna lokalizacja

  Wygodna lokalizacja

  Anonimowość

  Anonimowość

  Oryginalny Esperal

  Oryginalny Esperal

  Esperal Łódź - cena 400 zł