menu - esperal łódź cennik
+48 732 082 681
 • Esperal Pabianice

  Profesjonalne leczenie
  alkoholizmu

  400 zł +48 732 082 681
  Zmień swoje życie już dziś!

 • Wszywka alkoholowa Aleksandrów Łódzki

  Zaświadczenie, bezpieczeństwo, profesjonalizm

  400 zł +48 732 082 681
  Zmień swoje życie już dziś!
 • Wszywka alkoholowa Esperal Pabianice -
  Aleksandrów Łódzki - Konstantynów Łódzki

  Czy Esperal jest pomocny w walce z nałogiem alkoholowym?

  Esperal, nazywany popularnie wszywką alkoholową, może być bardzo pomocny w leczeniu alkoholizmu. Wiele osób dzięki niemu pozbyło się zgubnego nałogu, a także sprawiło, że ich życie zmieniło się na lepsze. To dość tani oraz prosty w aplikacji środek, który głównie wspomaga leczenie alkoholizmu.

  Na czym polega wszywka alkoholowa?

  Zaszycie alkoholowe polega na umieszczeniu pod skórą, najczęściej w pośladku bądź koło łopatki, niewielkiej kapsułki z lekiem Esperal. Jest to disulfiram, który w znacznym stopniu hamuje metabolizowanie się alkoholu przez wątrobę. W efekcie już po niewielkiej dawce alkoholu po 10 minutach można odczuć bardzo nieprzyjemne skutki działania leku takie jak:

  • ból głowy,
  • nudności i wymioty,
  • problemy z koncentracją,
  • problemy z mówieniem,
  • uczucie paniki,
  • kołatanie serca,
  • drżenie mięśni.

  Esperal jest częścią tzw. terapii awersyjnej, w której pacjent odczuwa znaczna niechęć do napojów wyskokowych. Dzięki temu istnieje małe prawdopodobieństwo, że powróci do nałogu. Należy jednak pamiętać, że sam lek jedynie wspomaga leczenie alkoholizmu, jednak główną rolę odgrywa terapia z psychologiem. Pozwala ona na zrozumienie swojego problemu emocjonalnego oraz odnalezienie przyczyny powstania nałogu. Może być to trauma z przeszłości bądź problemy osobiste. Dzięki terapii osoba uzależniona nie czuje się samotna ze swoim problemem.

  Bardzo ważne są również spotkania grupowe, na których osoba uzależniona może podzielić się swoimi doświadczeniami oraz obawami. Kontakt z innymi osobami o takim samym problemie jak nasz może sprawić, że będzie nam znacznie łatwiej pokonać szkodliwe przyzwyczajenia oraz nałóg. Trudniej również znaleźć wymówki do spożywania alkoholu, dlatego taka terapia może mieć bardzo dobry skutek. Czasowa abstynencja dla osoby uzależnionej to idealny moment, by rozpocząć taką terapię. Dzięki niej będzie nam znacznie łatwiej znaleźć sposób na uwolnienie się z nałogu.

  Komu nie jest polecany lek Esperal?

  Istnieją przeciwwskazania do zastosowania wszywki alkoholowej. Są nimi m.in. schizofrenia, leczenie się na depresję, przebyty zawal serca, przyjmowanie leków z zawartością alkoholu, problemy z krążeniem. Wszystkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu wyklucza sam lekarz podczas wywiadu przeprowadzanego z pacjentem przed zabiegiem. Pacjent otrzymuje również spis leków, które mają w sobie alkohol. Dzięki tej informacji będzie nam łatwiej unikać ich już po zabiegu zaszycia alkoholowego.

  Czy Esperal zawsze pomoże w nałogu?

  Często osoby mocno uzależnione pomimo Esperalu piją alkohol. Niestety ich nałóg jest tak zaawansowany, że nawet widmo złego samopoczucia nie jest w stanie zniechęcić je do picia napojów wyskokowych. W takiej sytuacji bardzo ważne jest połączenie Esperalu z terapią oraz indywidualnymi rozmowami z psychologiem. Czas działania leku Esperal to około 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie lek przestaje działać. By mieć pewność, że w naszym przypadku terapia poskutkuje, bardzo ważne jest kontunuowanie terapii również po tych 12 miesiącach.

  Lekarz chirurg

  Lekarz chirurg

  Wygodna lokalizacja

  Wygodna lokalizacja

  Anonimowość

  Anonimowość

  Oryginalny Esperal

  Oryginalny Esperal

  Esperal Łódź - cena 400 zł