menu - esperal łódź cennik
+48 732 082 681
  • Esperal Sieradz

    Profesjonalne leczenie
    alkoholizmu

    400 zł +48 732 082 681
    Zmień swoje życie już dziś!

  • Wszywka alkoholowa Zduńska Wola

    Zaświadczenie, bezpieczeństwo, profesjonalizm

    400 zł +48 732 082 681
    Zmień swoje życie już dziś!
  • Wszywka alkoholowa Esperal Sieradz - Zduńska Wola - Łask

    Esperal – czym jest i czemu warto łączyć go z terapią z psychologiem

    Esperal jest bardzo popularnie nazywany również wszywką alkoholową. Dzięki działaniu leku Esperal można na dobre pozbyć się szkodliwego nałogu. Sprawdźmy, jak działa lek Esperal oraz jak może pomóc nam w pozbyciu się alkoholizmu.

    Jak działa lek Esperal?

    Esperal działa hamująco na metabolizowanie się alkoholu przez wątrobę. W normalnym procesie jest zmieniany na nieszkodliwy dla nas kwas, który łatwo jest usuwany z organizmu jako kwas. Esperal pozwala na zatrzymanie tego procesu, przez co alkohol utrzymuje się w krwioobiegu. Nawet po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu, Esperal sprawia, że mamy objawy zatrucia alkoholowego takie jak:

    • zawroty głowy,
    • nudności i wymioty,
    • dekoncentracja,
    • problemy z mówieniem,
    • uczucie strachu i paniki,
    • kołatanie serca.

    Wszystkie te nieprzyjemne objawy mogą utrzymywać się nawet przez kilka godzin. Wiele osób odstraszają one od alkoholu, co jest częścią terapii awersyjnej. Jest ona bardzo skuteczna, zwłaszcza dla tych osób, które bardzo często nie potrafią pozbyć się ciągłej chęci picia napojów wyskokowych. Esperal jest wszywany pod skórę, najczęściej na pośladku lub łopatce, dzięki czemu nie mamy problemu z codziennym funkcjonowaniem. Wszywka jest umieszczana podczas jednego zabiegu, wykonywanego w znieczuleniu miejscowym. Dzięki niej osoba uzależniona może szybko wrócić do codzienności i zacząć uczęszczać na terapię.

    Czemu Esperal powinien być łączony z terapią?

    Sam Eaperal nie da nam pewności, że nasz nałóg jest w pełni zwalczony. Trzeba pamiętać, że działa on do 12 miesięcy i po tym czasie picie alkoholu nie da nam takich nieprzyjemnych objawów. Pamiętajmy, że tylko terapia pozwoli wrócić do normalnego życia. Dzięki niej pacjent jest w stanie zrozumieć swój nałóg oraz poznać sposoby radzenia sobie z nałogiem alkoholowym. Esperal ma jedynie pomóc w szybszym i skuteczniejszym pozbyciu się tego problemu. Jego celem jest również powstrzymanie osoby uzależnionej od spożywania alkoholu przez okres co najmniej 6 miesięcy. Wpływa to znacznie na powodzenie samej terapii, ale przede wszystkim daje szansę na pełne wyleczenie. Esperal po tym czasie jednak przestaje działać, dlatego należy kontynuować naszą terapię, dzięki czemu problem może zostać zażegnany na dobre. W terapii powinny brać udział również bliscy osoby uzależnionej, które muszą poznać mechanizmy rządzące nałogiem oraz pomóc osobie uzależnionej w zmianie podejścia do alkoholu oraz własnego życia. Takie wsparcie jest nieocenione i często dzięki niemu wielu alkoholików przestało pić na dobre.

    Pomocne są również spotkania grupowe, na których osoba uzależniona poznaje inne osoby z tym samym problemem. Mogą one pomóc w szybszym pozbyciu się poczucia winy, ale również nawyków, które oddalają nas od założonego celu, jakim jest wytrzeźwienie oraz unikanie alkoholu. Esperal jest jedynie wspomaganiem terapii i nigdy nie powinien być uznawany za jedyny środek na wyleczenie alkoholizmu. Nałóg alkoholowy jest dość złożony i należy podejść do niego bardzo indywidualnie.

    Zalecenia przed zabiegiem

    Do wykonania zabiegu zaszycia alkoholowego nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Nie jest wymagane skierowanie, ani też wykonywanie jakichkolwiek dodatkowych badań. Pacjent na zabieg musi przyjść całkowicie trzeźwy, w innym przypadku nie zostanie on do niego zakwalifikowany, ponieważ wiąże się to z wystąpieniem poważnych skutków ubocznych po połączeniu resztek alkoholu z wszywką.

    Dość istotną kwestią w przypadku zabiegu implantacji jest motywacja pacjenta do leczenia właśnie tą formą terapii. Pacjent nie może być zmuszany do zabiegu (podpisuje on przed jego wykonaniem świadomą zgodę na zaszycie). Zmuszanie pacjenta nie gwarantuje skuteczności terapii, co więcej może to nawet spowodować różne skutki uboczne, zagrażające nie tylko zdrowiu, ale też i życiu pacjenta.

    Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

    Lekarz zawsze przed wykonaniem zabiegu omówi z uzależnionym przebyte choroby i ogólny stan zdrowia pacjenta. Ma to na celu wykluczenie wszelkich ewentualnych przeciwwskazań do wykonania implantacji. Ustala również, czy pacjent nie pił alkoholu w ciągu ostatnich 24 godzin oraz czy jest on skłonny do wszczepienia Esperalu (czy posiada silną motywację do tego typu terapii). Następnie jeżeli uzależniony zostanie zakwalifikowany do zabiegu – podpisuje on stosowne dokumenty (m.in. zgodę na jego wykonanie). Esperal jest zwykle wszczepiany w pośladek lub w okolice łopatek. Jest to nie tylko bezpieczne miejsce, lecz pozwala pacjentowi również na zachowanie całkowitej dyskrecji. Chirurg może zdecydować o implantacji Esperalu w innym miejscu, jeśli pacjent tego zechce. Po znieczuleniu skóry i tkanek podskórnych znieczuleniem miejscowym, lekarz wykonuje niewielkie cięcie na skórze, do którego wprowadza sterylne tabletki Esperal. Szwy służą do zamknięcia rany. W naszym gabinecie stosujemy szwy rozpuszczalne, w związku z czym nie trzeba ponownie zgłaszać się do gabinetu w celu ich usunięcia, co jest dodatkowym atutem wykonania zabiegu właśnie w naszej placówce. Implantacja leku rwa ok. 20-30 minut (razem z podpisaniem wszystkich dokumentów).

    Wszywka alkoholowa Esperal – przeciwwskazania i ostrzeżenia

    Chociaż zabieg zaszycia alkoholowego jest mało inwazyjny, jak każda procedura medyczna nie jest możliwa dla każdego. Nie należy stosować leku z Disulfiramem w następujących przypadkach:

    • uczulenia na Disulfiram lub inne składniki wszywki alkoholowej,
    • schorzeń układu krążenia: wśród których można wymienić: nieleczone nadciśnienie tętnicze lub też chorobę niedokrwienną serca,
    • zaburzenia psychiczne oraz próby samobójcze w przeszłości,
    • stan nietrzeźwości w dniu planowanego zabiegu (wymagana min. 24 godzinna abstynencja), wiąże się to z dużym ryzykiem natychmiastowego połączenia się resztek alkoholu występujących w organizmie pacjenta z wszywką alkoholową,
    • u kobiet wyklucza implantację także ciąża i laktacja,
    • stosowanie niektórych leków (w takich sytuacjach, o ile oczywiście jest to możliwe lekarz zaleca odstawienie leków na kilka dni przed wykonaniem zabiegu oraz ich dalsze zażywanie po konsultacji lekarskiej),
    • padaczka,
    • cukrzyca,
    • i inne, które nie zostały tutaj wymienione lecz zostają każdorazowo wykluczane przed zabiegiem podczas konsultacji medycznej.

    Rekonwalescencja po zabiegu

    Wszywka alkoholowa nie jest zabiegiem, który wymaga przedłużonej rekonwalescencji po jego wykonaniu. Pacjent musi stosować się wszystkich zaleceń lekarza dotyczących odpowiedniej pielęgnacji rany po zabiegu. Dzięki temu uniknie ewentualnych powikłań. Jeżeli rana zacznie się goić nieprawidłowo: wystąpi pulsowanie, pieczenie oraz ból w obrębie rany czy też wyciek płynu surowiczego należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. Może być konieczne usunięcie wszywki. Zgłosić do lekarza należy się również wtedy – gdy zobaczymy, że w okolicach rany po zabiegu pojawi się niewielka torbiel. Może to oznaczać, że wszywka została odrzucona przez organizm osoby uzależnionej (uznana za ciało obce). Takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko.

    Lekarz chirurg

    Lekarz chirurg

    Wygodna lokalizacja

    Wygodna lokalizacja

    Anonimowość

    Anonimowość

    Oryginalny Esperal

    Oryginalny Esperal

    Esperal Łódź - cena 400 zł