menu - esperal łódź cennik
+48 732 082 681
  • Esperal Rawa Mazowiecka

    Profesjonalne leczenie
    alkoholizmu

    400 zł +48 732 082 681
    Zmień swoje życie już dziś!

  • Wszywka alkoholowa Tomaszów Mazowiecki

    Zaświadczenie, bezpieczeństwo, profesjonalizm

    400 zł +48 732 082 681
    Zmień swoje życie już dziś!
  • Wszywka alkoholowa Esperal Rawa Mazowiecka -
    Tomaszów Mazowiecki

    Esperal- czy jest bezpieczny?

    Esperal, znany zwłaszcza pod określeniem wszywki alkoholowej, jest bardzo skuteczną opcją wpierającą wyjście z nałogu alkoholowego. Jest doskonałą formą leczenia, która pomaga w terapii. Może również pomóc zapobiegać nawrotom ciągu alkoholowego.

    Jak to działa?

    Lek Esperal znacznie spowalnia usuwanie alkoholu z organizmu, dając objawy zatrucia alkoholowego. Utrzymujący się we krwi wchodzi w reakcję z trunkiem, dając nieprzyjemne, a niekiedy bardzo dotkliwe dolegliwości, w bardzo krótkim czasie od wypicia alkoholu. Tym samym zniechęca to pacjenta do dalszego picia. Mniej więcej po 10 minutach pojawiają się:

    • silne bóle głowy,
    • uczucie lęku, paniki,
    • nudności, wymioty,
    • przyspieszone bicie serca,
    • drżenie mięśni.

    Dla organizmu jest bezpieczny i daje niepożądane objawy tylko i wyłącznie po spożyciu alkoholu. W żaden sposób nie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Dużym plusem jest jego niewidoczność. Zdecydowanie wspiera w zachowaniu abstynencji i wspomaga utrzymanie trzeźwości. Dodatkowo dzięki bardzo szybkiej reakcji alkoholu z lekiem, pacjent nie będzie wstanie wypić dużej ilości z powodu objawów. Jest to szczególnie ważne, ponieważ alkohol jest szkodliwy, wyniszczający dla zdrowia i życia człowieka. Jego naużywanie prowadzi do poważnych uszkodzeń wątroby, spadku odporności, owrzodzeń żołądka lub dwunastnicy, przewlekłego zapalenia trzustki, nadciśnienia, osteoporozy. Ponad to podwyższa ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.

    Jak przygotować się do zabiegu i jak on wygląda?

    Musimy pamiętać, że decydując się na wszywkę alkoholową, dla własnego bezpieczeństwa musimy na co najmniej dwie dobry całkowicie odstawić alkohol i zachować abstynencję.

    Lek wydawany jest na receptę. Zanim jednak zabieg zostanie wykonany, lekarz dokładnie przeprowadza wywiad z pacjentem. Ma to na celu całkowite wyeliminowanie ryzyka wystąpienia niepożądanych efektów przy stosowaniu, jak i wykluczenie przeciwskazań.

    Zabieg trwa około 30 minut. Wykonywany jest przez lekarza specjalistę- chirurga. Polega na wykonaniu nie wielkiego nacięcia w skórze pacjenta, najczęściej na pośladku lub pod łopatką. Następnie chirurg umieszcza lek w skórze pacjenta i zaszywa ranę. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu wcale nie odczujemy bólu. Cały proceder dzięki odpowiednim narzędziom jest w zupełności bezpieczny. Rana jest nie wielka, bardzo mało widoczna co zwiększa komfort psychiczny oraz bardzo szybko się goi. Dodatkowym plusem jest termin działania leku, wynosi on od 8 do 12 miesięcy.

    Esperal a terapia

    Aby odnieść sukces w leczeniu i skutecznie wyjść z nałogu pamiętajmy, że nie jest dobrą opcją stosowanie esperalu jako jedynego sposobu leczenia. Lek jest świetną metodą wspierania wyjścia z uzależnienia w połączeniu z terapią. Lek będzie zniechęcał do spożywania alkoholu dzięki czemu będziemy wstanie lepiej skupić się na przepracowanie problemu z terapeutą. Terapia umocni psychicznie, pokaże jak lepiej radzić sobie z problemami dnia codziennego i da pewność, że nałóg nie wróci, gdy działanie Esperalu przeminie. Jest to bardzo ważny element aby nie wracać po tym czasie do dawnych, złych nawyków.

    Czas działania wszywki alkoholowej

    Czas działania wszywki jest bardzo indywidualny, zależny od stanu organizmu osoby uzależnionej. Producent na ulotce daje informację, że tabletki z Esperalem działają 8 miesięcy. Badania i statystyki pokazują, że wszywka może działać zdecydowanie dłużej (nawet do roku czasu). Po zakończeniu działania leku – implantację można wykonać ponownie, jeżeli oczywiście nie będzie przeciwwskazań do zaszycia alkoholowego. Decydując się na zabieg implantacji w naszym gabinecie możesz być pewien, że podczas wykonywania zaszycia użyty zostanie oryginalny, certyfikowany lek Disulfiram WZF, co gwarantuje skuteczność działania leku. Zabieg jest przeprowadzany zgodnie z wszystkimi procedurami bezpieczeństwa i sterylności.

    Przeciwwskazania do zabiegu zaszycia

    Należy mieć na uwadze, że wszywka jest lekiem i chociaż sam zabieg zaszycia jest mało inwazyjny, występują pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Do najczęściej wymienianych przeciwwskazań zaliczane są:

    • stan upojenia alkoholowego pacjenta zgłaszającego się na zabieg (wymagana jest 24 godzinna abstynencja). Jest to bardzo istotne przeciwwskazanie ponieważ wszywka może natychmiastowo wejść w reakcję z etanolem i spowodować nawet poważny uszczerbek na zdrowiu,
    • uczulenie na aktywne składniki leku: Disulfiram, tiokarbaminiany itp.,
    • schorzenia związane z układem krążenia w tym nadciśnienie tętnicze,
    • niewydolność serca,
    • niedawno przebyty zawał serca (w ciągu 6 miesięcy od daty planowanego zabiegu),
    • różnego rodzaju zaburzenia psychiczne (mowa tutaj także o próbach samobójczych w przeszłości).
    • i inne, które nie zostały wymienione, ale są wykluczane w szczegółowym wywiadzie medycznym przed wykonaniem zabiegu zaszycia alkoholowego.

    Czy po zabiegu mogą wystąpić skutki uboczne?

    Skutki uboczne po zabiegu implantacji nie występują, lub występują naprawdę rzadko. Lek ten jest obojętny dla organizmu, o ile nie spożywa się alkoholu podczas całego okresu leczenia. Bezpośrednio po implantacji można iść do pracy i można także prowadzić pojazd, wszywka w żaden sposób nie wpływa na zdolność koncentracji. Osoba zaszyta nie będzie czuła się osłabiona ani nie będzie miała bólów głowy i innych dolegliwości bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Musi jedynie unikać alkoholu aby nie doświadczyć nieprzyjemnych dolegliwości po połączeniu wszywki etanolu. Jest to trudne dla osób uzależnionych, natomiast z połączeniem z kompleksową terapią alkoholizmu – wykonalne i możliwe do osiągnięcia.

    Ewentualne skutki uboczne mogą pojawić się w przypadku złej pielęgnacji rany po zabiegu. Jeżeli z rany zauważymy wyciek płynu surowiczego, zauważamy zaczerwienienie, pieczenie i ból czy też pulsowanie powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. Podobnie w przypadku wystąpienia niewielkiej torbieli w okolicach rany. W obu tych przypadkach może być konieczne usunięcie wszywki. Są to jednak sytuacje sporadyczne. Najczęściej wszywka alkoholowa zostaje przyjęta przez organizm, a rana goi się prawidłowo.

    Jak należy pielęgnować ranę po zabiegu?

    Po zaszyciu - na ranę zakładany jest niewielki opatrunek, który można zdjąć po kilku dniach. Należy uważać aby go nie zamoczyć, a rany nie zabrudzić. Jeżeli bierzemy kąpiel, staramy się nie moczyć długo rany, a po kąpieli ranę przemywamy Octeniseptem lub innym środkiem do dezynfekcji ran (który nie jest na bazie alkoholu) i ponownie zakładamy opatrunek. W naszym gabinecie stosowane są szwy, które samoistnie się wchłaniają, w związku z czym nie ma konieczności ponownego pojawiania się w gabinecie na zdjęcie szwów.

    Czy zabieg implantacji wszywki alkoholowej jest bolesny?

    Zabieg zaszycia alkoholowego wykonywany jest zawsze w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu odczucia pacjenta są minimalne (implantacja jest praktycznie bezbolesna), a pacjent podczas całej procedury jest świadomy. Znieczulenie pomaga nawet najbardziej wrażliwym pacjentom. Najczęściej podczas zabiegu stosowane jest znieczulenie podobne do tego, które używają dentyści podczas zabiegów stomatologicznych. Jest ono niezwykle skuteczne.

    Lekarz chirurg

    Lekarz chirurg

    Wygodna lokalizacja

    Wygodna lokalizacja

    Anonimowość

    Anonimowość

    Oryginalny Esperal

    Oryginalny Esperal

    Esperal Łódź - cena 400 zł